Jaký dárek ke dni matek vybrat, aby skutečně potěšil?

Druhá květnová neděle tradičně připadá ženám, které jsou našim srdcím nejbližší – maminkám. Den matek je ideální příležitostí, jak vzdát maminkám hold a poděkovat jim za jejich péči a lásku. Chcete maminku, případně i babičku či prababičku letos obdarovat něčím neotřelým? Podívejte se na naše tipy, jak vybrat dárek ke dni matek a přečtěte si zajímavosti o tomto krásném svátku.

 

 

Den matek má velmi dlouhou tradici

Ač se to zdá k nevíře, obdoba dne matek se slaví už dlouhá staletí. Již ve starověkém Řecku a Římě se právě v květnu vzdávala pocta dárkyni života, tedy matce. V podobě, jak tento významný den známe dnes, se slaví od začátku 19. století. Není sice známo, kdo přesně se na založení tradice podílel, ale z USA se postupně rozšířila do velké části světa. V našich končinách jej aktivně propagovala Alice Masaryková. S nástupem komunismu se svátek přestal slavit a zpět se vrátil opět po sametové revoluci.

 

Jaký dárek ke dni matek vybrat?

Chcete letos svou maminku obdarovat něčím originálnějším, než kyticí a bonboniérou? Možností je spousta. Kytice sice potěší každou ženu, ale její krása jen dočasná. Zkuste pořídit něco, z čeho se bude maminka radovat po celý rok. Živá květina, šátek, obraz s koláží vašich fotografií nebo šperk jsou sázkou na jistotu. Pokud se rozhodnete právě pro šperk, určitě vás bude zajímat, které šperky se na den matek nejvíce hodí.

Šperk pro maminku vybírejte i podle její osobnosti

Aby šperk maminka s pýchou nosila po celý rok, rozhodně by měl ladit jak s jejím vzhledem, tak i s osobností. Co se týče materiálu, výběr je snadný – stačí se podívat na šperky, které maminka nosí nebo uchovává ve šperkovnici, a hned budete mít jasno. Pokud k tomu nemáte příležitost, všeobecně platí, že zlaté šperky sluší světlejším typům žen a stříbrné naopak tmavším typům. Téměř všem ženám ale sluší šperky z chirurgické oceli a bílého či růžového zlata.

 

A jak by měl šperk vypadat? Opět se řiďte především vkusem obdarované. Ke dni matek se skvěle nabízí jakákoliv symbolika mateřství, lásky i květin. Skvělou volbu tak představuje přívěsek nebo náramek s některým ze zmíněných symbolů. Žádnou dámu nezklamou ani náušnice či prsten, u něj je ale třeba zvolit správnou velikost.

 

Pokud preferujete něco více osobnějšího, můžete si na náramek, přívěsek či medailonek nechat vyrýt vlastní nápis. Nevíte, jak na to? Kontaktujte nás a my vám rádi poradíme.