Šperky z chirurgické oceli: Jaké benefity přináší a proč si je zamilujete?
Šperky z chirurgické oceli mají mnoho výhod
Šperky z chirurgické oceli jsou čím dál více populárnější. Nabízí totiž výtečný poměr ceny a kvality. Nejsou tak drahé jako zlaté a stříbrné šperky, a přitom jsou mnohem odolnější. Kompromisy nebudete muset trpět ani v ohledu designu – šperky z chirurgické oceli jsou krásně lesklé, elegantní a nadčasové. Šperky z kvalitní nerezové oceli jsou navíc hypoalergenní, takže jsou ideální volbou i pro ty, co trpí alergií na kovy.
A co je vlastně chirurgická ocel? Jde o slitinu kovů železa, uhlíku a chromu. Právě chrom činí z oceli jasnou, lesklou, a vysoce odolnou nerezavějící ocel. Přidány mohou být i další kovy, jako mangan nebo nikl. Využívá se nejen ve šperkařství, ale i při výrobě chirurgických nástrojů, nádobí, kuchyňského náčiní a mnoha dalších věcí, které musí být náležitě kvalitní a odolné.
Výhody šperků z chirurgické oceli:
- Chirurgická ocel je hypoalergenní
- Jsou levnější než zlaté a stříbrné šperky
- Vysoká odolnost proti poškrábání a mechanickému poškození
- Nekorodují a nečernají
Jak vybrat kvalitní šperk z chirurgické oceli
Z nerezové oceli se v současné době vyrábí snad všechny druhy šperků od prstenů z chirurgické oceli, řetízků z chirurgické oceli a náramků z chirurgické oceli, přes přívěsky z chirurgické oceli, až k náušnicím z chirurgické oceli. Kromě osobních preferencí, jako je typ šperku a jeho vzhled či případné zdobení kamínky a dalšími prvky, je třeba zaměřit se na kvalitu oceli. Nerezová ocel je označená dvojicí čísel. Tato čísla se týkají množství chromu a niklu v oceli. Například 20/12 obsahuje 20 % chrómu a 12 % niklu. Čím vyšší čísla jsou, tím odolnější ocel je.
Jak pečovat o šperky z chirurgické oceli
Ačkoliv je chirurgická ocel velmi odolná, správná péče o šperk se vždy vyplatí. Šperk z chirurgické oceli doporučujeme nenosit vedle šperku ze zlata či stříbra, protože by jej mohl poškrábat. Dále je třeba šperk sundávat před sportem či náročnou fyzickou prací, přece jen by se například při kutění nebo zahrádkaření mohl poškrábat.
Jednou za čas je také třeba šperk z chirurgické oceli umýt – postačí vám k tomu voda s trochou přípravu na nádobí a velmi jemný kartáček na zuby. Naleštit jej pak můžete pomocí klasického lešticího hadříku. Pokud vás zajímá více o tom, jak se o šperky starat, přečtěte si náš článek Jak pečovat o šperky.
Kde hledat šperky z oceli
Velký výběr šperků z chirurgické oceli má náš internetový obchod https://www.sperky-pfleger.cz, kde kromě šperků z chirurgické oceli nabízíme také pozlacenou ocel. Na všechny šperky poskytujeme záruku v délce 2 roky a rádi vám s jejich výběrem pomůžeme.